Еротскиот канал Man-X се преместува на 23,5E

Go down

Еротскиот канал Man-X се преместува на 23,5E  Empty Еротскиот канал Man-X се преместува на 23,5E

Пишување by форумџија on Сре 18 Апр 2012 - 15:13

Еротскиот канал Man-X се преместува на 23,5E  Man_x10

Каналот за возрасни Man-X заедно со други канали на ТВ Vlaanderen чекаат да се префрлат во MPEG-4 формат и мигрираат од позиција на 19,2 ° до 23,5 ° E. Man-X [на новата позиција ке бидат кодирани во Mediaguard (provider ID 00 6A, 00 6C, 00 6D), Viaccess (provider ID 03 2920, 04 25 00), Nagravision (CAID 1817, 1818, 1819) и платформата Skylink (CAID 0624, 0D03, 0D70 i 0D96). "Промените на параметрите се планирани за есен ".

Новите технички параметри на X-Man ТВ:

* Astra 3B (23,5°E), freq. 12,129 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK


допринеси за форумов да опстане. Сподели
форумџија
форумџија
администратор
администратор

мислења мислења : 1520
поени поени : 2336
години години : 29
регистриран на 2012-01-17
заблагодарен заблагодарен : 50

Преглед на профилот на членот http://mkd-satelite.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот